Düzensiz Göçmenlere Konaklama İmkanı Onlarcasının Başını Yaktı! 40 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Umut tacirliği yaparak insanları kandıran, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan düzensiz göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz. Gözümüz düzensiz göçmenleri barındıran konaklama yerlerinin üzerinde. Operasyonlara duraksamadan devam edeceğiz.” dedi.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinasyonunda, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu, il göç idaresi müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairesi Başkanlığı’nın katılımıyla “düzensiz göç” ile mücadele kapsamında Konak’ın Basmane bölgesinde bulunan 35 otele yönelik “Kalkan-15” operasyonunun düzenlendiğini belirtti.

Operasyonlar sırasında, “düzensiz göçmen olduğunu bildiği halde otelde konaklama imkanı sağlayan” 35 otele işlem yapıldığını ve para cezası uygulandığını, yakalanan 40 düzensiz göçmenden 39’unun geri gönderme merkezine teslim edildiğini, 1’inin ise gözaltına alındığını ifade eden Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren emniyet mensuplarını tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x